אפליקציה תסייע לטיפול בסכרת
כשבריאות פוגשת חדשנות: פרויקט משותף לשירותי בריאות כללית וחברת DayTwo זכה בתחרות מצטייני המחשוב 2020 של אנשים ומחשבים

בעקבות שיתוף פעולה עם חברת DayTwo , שירותי בריאות כללית שמקדמת רפואה מותאמת אישית, זכתה בתחרות IT Awards 2020 מצטייני המחשוב של אנשים ומחשבים בקטגוריית חדשנות במעבר לענן וטרנספורמציה דיגיטלית.

בשנה ה-17 של התחרות, הגישו מועמדות לזכייה מספר שיא של 482 פרויקטים, ב-11 קטגוריות התמודדות, ועמדו לבחירת וועדה מקצועית המונה ארבעים שופטים מומחים לחדשנות טכנולוגית בראשותו של פרופ' גדי אריאב, אוניברסיטת ת"א. מבין הפרויקטים המצטיינים, זכה הפרויקט תזונה מותאמת אישית של הכללית.

סיפור ההצלחה של DayTwo שגייסה עד כה כ-48 מיליון דולר, התחיל במסדרונות האקדמיה. מחקר פורץ דרך שבוצע במכון ויצמן על ידי פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב הוכיח שמזון זהה גורם לתגובות סוכר שונות בדם, אצל אנשים שונים. בהתבסס על מחקר זה, החברה פיתחה אפליקציה המבוססת על מאגר מידע מתעדכן, ומאפשרת לחזות את תגובת הסוכר האישית לסוגי המזון השונים ולהציע המלצות תזונה המותאמות לפרופיל האישי של כל אדם – על בסיס פרמטרים אישיים, קליניים וריצוף גנטי של חיידקי המעי.

שיתוף הפעולה של DayTwo עם שירותי בריאות כללית הוא ההסכם המסחרי הראשון של החברה עם מבטח הבריאות הגדול במדינה והשני בגודלו בעולם. במסגרת ההסכם, הכללית מציעה בסבסוד משמעותי ללקוחותיה את התוכנית, שכוללת ייעוץ און-ליין עם דיאטניות מקצועיות מטעם קופת החולים, שקיבלו הכשרה מקצועית מדיי טו.

ד"ר דורון נצר, ראש אגף רפואה בקהילה בשירותי בריאות כללית, הסביר: "בינינו לבין DayTwo מתקיים שיתוף פעולה פורה מאוד. החברה משתלבת במגמה העולמית של רפואה מותאמת אישית. הפתרון שלה לא גוזר את הטיפול לכל אדם רק ממסקנות מחקרים שבוצעו על קבוצות גדולות של נחקרים, אלא מאפשר לתפור חליפה ייחודית לחולה הספציפי- זו המשמעות של רפואה מותאמת אישית”.

פתרון שמיועד לסוכרתיים – ומסייע לשמירה על אורח חיים בריא

מאז הקמת החברה ב-2015, המוצר של DayTwo מספק תוצאות לעשרות אלפי לקוחות בישראל ובמדינות נוספות בעולם. הוא אמנם מיועד לסוכרתיים וטרום-סוכרתיים, אבל תוצר הלוואי שלו הוא שמירה על אורח חיים בריא יותר, וגם השלה של קילוגרמים עודפים. עלות הבדיקה הינה 1,350 שקלים, אולם ללקוחות שירותי בריאות כללית, העלות היא 800 שקלים. הלקוח של הכללית מקבל לביתו את הערכה ושולח בחזרה למעבדה של דיי טו לטובת ריצוף גנטי של חיידקי המעי. במקביל, הוא ממלא שאלון רפואי ואת פרטיו האישיים, שמוזנים לאלגוריתם החכם. כאשר התוצאות מוכנות, הלקוח מקבל גישה לאפליקציה ומתבקש לקבוע שני מפגשי אונליין עם דיאטנית קלינית של שירותי בריאות כללית, שתלווה אותו ותנגיש לו את המלצות התזונה המותאמות אישית, שמופיעות לו באפליקציה. בנוסף להמלצות התזונה האישיות, מתקבל דו"ח על מידת מגוון המיקרוביום במעי הגס שלו.

קרדיט תמונה ניב קנטור

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פיתוח ישראלי לזיהוי מהיר של וירוס הקורונה

רשת האקסלרטורים העולמית Techstars תקיים אקסלרטור ל-10 חברות סטארטאפ בישראל