מדפסות תלת מימד בטכנולוגיה חדישה

חברת מפעיל, המשווקת פתרונות טכנולוגיים להדפסה בתלת ממד, מודיעה כי החלה ביבוא ושיווק של מדפסת תלת מימד מדגם Lisa Pro  מבית Sinterit, המובילה בטכנולוגית SLS. המדפסת, המותאמת לסטנדרטים תעשייתיים, היא דגם משופר בליין המדפסות (דור 2), שיוצר אחרי 3 שנים של ניסויים שנעשו עם סך של  3 טון אבקה ו-20,000 הדפסות, שהובילו למוצר עוצמתי ומדויק יותר. אחד הפיצ'רים המלהיבים ביותר ב Lisa Pro הוא בקרת גז חנקן בתא סגור (nitrogen chamber) שפותח פתח למגוון רחב של חומרי תמיכה למערכת ה- SLS ומאפשר הרחבת מגוון חומרי הגלם עם חומרים אבקתיים ברמה תעשייתית. מסביר אנדרס אידסס, מנהל חטיבת התלת ממד, מפעיל: "הלקוחות שלנו מדווחים על שביעות רצון גבוהה מהאבקות הקימות כיום בשוק, אך במקביל מבקשים להתנסות בחומרים חדשים ולכן אנחנו מציעים להם את האופציה להתנסות בחומרים חלופיים. באמצעות ה nitrogen chamber ניתן לייצר סביבה מיוחדת בתוך המדפסת, ובכך להרחיב אף יותר את רשימת החומרים הפוטנציאלים".

 

שיפורים נוספים כוללים שיפורי חומרה ותוכנה במטרה לשפר את הביצועים, לצמצם את זמני ההדפסה ולהפוך אותם לאינטואיטיביים יותר. אנדרס מוסיף "השיפורים בחומרה ובתוכנה הובילו לעלייה דרמטית באמינות ההדפסה, אוטומציה רבה יותר וחווית שימוש קלה וידידותית יותר למשתמש".

 

המדפסת מציעה שטח בנייה גדול יותר, מגוון רחב יותר של חומרי גלם ומאפייני חומרה ותוכנה משופרים. זאת נוסף על עיצוב אטרקטיבי הכולל פאנל קדמי ומסך מגע ומבנה מדפסת מאסיבי התורם לתנודתיות מינימלית ודיוק בעבודה. 

עוד מציעה Lisa Pro  מענה לאחד האתגרים הבולטים בטכנולוגית SLS  - גודל הבנייה. עם משטח בנייה של 260X200X150 מ"מ, נפח הבנייה במדפסת  גדול הרבה יותר מנפח הבנייה של ליין Line (דור 1) , וניתן להדפיס בה חלקים עד גודל 110 x 160 x 250 mm (עם אבקות Flexa) או 90 x 120 x 230 mm (עם PA).  לנתונים אלו מצטרף עובי קיר מינימלי של 0.4 מ"מ וגודל פרטים מינימלי (רזולוציה-) של 0.1 מ"מ. (דיוק בצירים X  ו Y מ0,05 מ"מ, בציר גובה Z מ 0,075 ועד 0,175 מ"מ). המדפסת מייצרת חלקים מודפסים באיכות גבוהה, חלקים בעלי רמת גימור מצוינת המאפשרת חיסכון משמעותי הודות לאפשרות למחזר את החומר הנותר. כך, להדפסה חדשה יש  להוסיף רק 30% אבקה חדשה, ומדובר בחסכון משמעותי ביותר.


במקביל להשקת המדפסת הודיעה Sinterit על החלטתה להתמקד בתחום החומרים והשיקה לאחרונה 2 חומרי גלם חדשים: Flexa Grey, אבקה עם גמישות רבה יותר ו 11PA שמציע עמידות כימיקלית ועמידות חום מעולה, המצטרפים למגוון רחב של אבקות, ביניהם: PA12, Flexa Black, and TPU.

חברת ״מפעיל״ (Mafil) משווקת פתרונות טכנולוגיים להדפסה בתלת ממד למגוון יישומים: הנדסה, רכב, תעופה, חלל, אדריכלות, עיצוב מוצר, חינוך ועוד, ומייצגת בישראל מותגי פרמיום בינלאומיים המובילים בעולם לייצור והדפסה בתלת ממד. Hp, Ultimaker, Sinterit, Asiga, DWS ועוד בנוסף, מפעיל מספקת פתרונות כוללים לארגונים ולעסקים בתחומי ההדפסה הארגונית, המחשוב, והדפוס המקצועי.

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פיתוח ישראלי לזיהוי מהיר של וירוס הקורונה

רשת האקסלרטורים העולמית Techstars תקיים אקסלרטור ל-10 חברות סטארטאפ בישראל

אפליקציה תסייע לטיפול בסכרת