חברת הטכנולוגיות הביטחוניות ראדא מקימה מרכז פיתוח בפארק ההייטק גב ים נגב

חברת ראדא הישראלית הנסחרת בנאסד"ק העוסקת בפיתוח ובייצור של מכ"מים טקטיים לכח המתמרן מקימה מרכז פיתוח בפארק ההייטק גב ים נגב בבאר שבע. מדובר במרכז הפיתוח השני של החברה, שפעלה עד לאחרונה רק מנתניה. ראדא ממשיכה לגייס מהנדסי פיתוח באתריה השונים, עם דגש על פיתוח מענה לאתגרי AI ואלגוריתמיקה ופיתוח תוכנת מכ"מים בשלוחה הבאר-שבעית.

צילום: פארק גב ים נגב

                                                                            צילום: פארק גב ים נגב

הייחודיות של פארק ההייטק גב ים נגב, היא בפיתוח אקוסיסטם שלם של חברות הפועלות מהפארק ונהנות מיתרונות רבים, כמו קהילות של מפתחים, חיבורים עסקיים ושיתופי פעולה. ראדא מצטרפת לחברות היי-טק מובילות נוספות שכבר פועלות בפארק ביניהן WIX, IBM, Dell, אלביט מערכות וחברות סטארט אפ נוספות דוגמת חברת מורפיסק המעסיקה כבר 80 מפתחים ואנשי תוכנה והוקמה על בסיס פיתוח של מעבדות הסייבר באונ' בן גוריון. כמו גם הסטארטאפ סיראג' המעסיק 20 מהנדסים ומפתחים מהחברה הבדואית במטרה לשלבם בתעשיית ההיי-טק.

היתרון בפארק הוא נגישות לכוח אדם איכותי מקרב בוגרי האונ' ומאזור הדרום, עבור החברות למהנדסים מוכשרים, מתכנתים, מנהלי מוצר ותחומים נוספים בהייטק. לפארק שיתוף פעולה פורה עם אוניברסיטת בן גוריון בנגב ועם עיריית באר שבע ועם מערך הסייבר הלאומי.

מנכ"ל ראדא, דב סלע: "הצמיחה המואצת שראדא מציגה בשנים האחרונות באה לידי ביטוי גם בהקמת מרכז פיתוח חדש בפארק ההייטק גב ים נגב. אנחנו שמחים להיכנס אל הפארק, ולהפוך את העבודה בראדא לנגישה עבור כל תושבי הנגב והדרום שביניהם ישנם כישרונות גדולים מאוד. אנחנו שמחים גם ליהנות מהחיבור שמציע הפארק לאוניברסיטת בן גוריון ומאמינים שנייצר יחד שיתופי פעולה מעניינים".


רועי צוובנר, מנכ"ל פארק ההיי-טק גב ים נגב: "אנחנו שמחים שהחזון הענק של פארק ההיי-טק גב-ים נגב בבאר שבע ממשיך לקרום עור וגידים גם בתקופה זו, עם ההצטרפות של חברות מובילות כמו ראדא לפארק. החיבור של החברה לא מסתיים בהצטרפות לאקוסיסטם טכנולוגי המתפתח כאן, אלא גם בעובדה שראדא מפתחת טכנולוגיות מתקדמות המגינות על תושבי עוטף עזה והדרום. כך נוצר בנוסף לפיתוח הטכנולוגי גם חיבור ערכי וגיאוגרפי שיש לו ערך עצום בעינינו, עבורנו זו גאווה גדולה".


פארק ההיי-טק גב-ים נגב הינו שותפות בין המגזר הציבורי למגזר הפרטי ושותפים להקמתו אונ' בן-גוריון, עיריית ב"ש, חברת גב-ים וחברת KUD. הפארק נפתח לפני 7 שנים בצמידות לקמפוס אונ' בן גוריון ולתחנת הרכבת ומהווה כיום בית למעל ל-2,500 מהנדסות ומהנדסים, 82% מהם תושבי ב"ש והאזור, שעובדים במעל ל-70 חברות הייטק, החל מסטארטפים, חברות ישראליות ובינלאומיות מובילות דוגמת: Wix.com ,Dell-EMC ,Elbit, Rafael ,IBM ,Oracle ,Mellanox ,Taboola ועוד. כמו כן מוקמת בפארק קריית הסייבר הלאומית של ממשלת ישראל בהובלת מערך הסייבר הלאומי. הפארק צפוי לגדול בשנים הקרובות בצמידות לקמפוס התקשוב החדש של צה"ל המוקם בימים אלו, בו ישרתו 6,000 חיילים ואנשי קבע ביחידות הטכנולוגיות המובחרות. בסיום הפרויקט הפארק צפוי לכלול כ-15 בניינים, מעל ל-10,000 עובדים בחברות ההיי-טק המובילות בארץ ובעולם וכל זה קורה כבר היום בבאר שבע, בירת הנגב.


פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פיתוח ישראלי לזיהוי מהיר של וירוס הקורונה

אפליקציה תסייע לטיפול בסכרת

רשת האקסלרטורים העולמית Techstars תקיים אקסלרטור ל-10 חברות סטארטאפ בישראל